argeTIME, 5 Mart’taki Nükleer Santraller Zirvesi’nin Medya Sponsoru


Nükleer enerji sektöründeki en son gelişmeler ve Türk firmalarını bekleyen iş fırsatları Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı’nda tanıtılacak. Türkiye, Ortadoğu ve Afrika’nın en önemli nükleer etkinliği olan Zirve, 100’ün üzerinde sektör devi firmayı ve nükleer alanında çalışan 1000’e yakın ziyaretçiyi ağırlayacak.

Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı, nükleer sanayideki en son teknoloji ve yenilikleri tanıtmak üzere 5-6 Mart 2019 tarihlerinde, altıncı kez İstanbul’da düzenleniyor. Sektörün önde gelen firmalarını buluşturmaya hazırlanan Zirve, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika’nın en kapsamlı nükleer etkinliği olma özelliğini taşıyor. Zirve, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteğiyle Nükleer Mühendisler Derneği (NMD) ve Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından gerçekleştiriliyor.
Özel sektörün yanı sıra kamu, sivil toplum, alanında uzman uluslararası konuşmacılar ve akademisyenlerin de katılacağı Zirve’deuzmanlar nükleer alanındaki en güncel gelişmeleri oturumlarda tartışacak. İki gün boyunca sürecek Zirve’ye 100’ün üzerinde firmanın ve bine yakın yerli ve yabancı ziyaretçinin katılması bekleniyor.

-ASO Başkanı Nurettin Özdebir: Yerel üreticiler için nükleer fırsatlar
5 yıldır katılımcı olarak bulundukları zirvenin 6’ncısının organizasyonunda ev sahibi olarak yer almaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, nükleer enerjinin Türkiye’nin üretim hedeflerini tutturmasında kritik önem taşıdığına dikkat çekti. Özdebir; Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı’nın nükleer endüstrisi ile Türk sanayicilerini bir araya getiren en önemli etkinlik olduğunun altını çizerken Zirve’nin yerli üreticilerin Türkiye’deki projelerin yanı sıra yurt dışındaki projelere açılması için de birçok fırsatı barındırdığına dikkat çekti. Nükleer endüstrisinde yerli katkının olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan Özdebir, Türk firmalarının yüksek kaliteli üretimle nükleer endüstrisinin bir parçası olabileceğini belirtti.
Anadolu Basın Merkezi tarafından hazırlanan ‘Ar-Ge Gazetesi’ de, Pullman İstanbul Convention Center’da gerçekleşecek 6. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi’nin medya sponsoru.