BEYBİ, sektörünün ilk ar-ge merkezi


Türkiye’de eldiven alanında ilk ve tek Ar-Ge merkezine sahip olan Beybi için Ar-Ge, büyük önem verilen ve sürekli yatırım yapılan alanlardan biri. Beybi, Ar-Ge misyonuna uygun olarak, üretim süreçlerinde, sektöründe çok kullanılan ve insan sağlığına zararlı olan Silikon ve DMF (Dimetilformamid) gibi kimyasalları kullanmaz.

Ürün ve süreç geliştirme faaliyetlerinde sektöründe öncü olmayı, katma değeri yüksek, ithal ikamesi ürünler geliştirerek ülke ekonomisine katkı sağlamayı AR-GE misyon edinen Beybi, yetkin personelleri bir araya getirerek AR-GE merkezi kurulum çalışmalarına 2018 yılında başlamıştır. Beybi Ar-Ge Merkezi, 5746 sayılı Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin Desteklenmesine ilişkin kanun kapsamında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak 23.10.2018 tarihi itibariyle tescil edilmiştir. Giriş ve çıkışları kart okuma sistemiyle kontrol edilmekte olan Ar-Ge Merkezi, 11 8 m2 ofis alanı, 320 m2 laboratuvar, test, prototip, atölyesi vb. bölümleri olmak üzere toplam 438 m2 alana sahiptir.
Ar-Ge merkezinde 20 tam zamanlı araştırmacı çalışmaktadır. Türkiye’de eldiven alanında ilk ve tek Ar-Ge merkezine sahip olan Beybi, sektöründe bir çok proje gerçekleştirmektedir.
Proje konuları iş güvenliği eldivenleri ile ilgili olup, farklı alanlar için de bir çok projeler geliştirilmektedir. Yenilikçilik, Beybi markasını farklı ve heyecan verici yapan en temel özelliktir. Bu nedenle Ar-Ge, büyük önem verilen ve sürekli yatırım yapılan alanlardan biridir.
Beybi, ürettiği eldivenlerin uluslararası standartlara uygunluğunu sağlamak amacıyla, TS EN ISO 17025 standardına göre Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş Kalite Kontrol Laboratuvarında yılda yaklaşık 10.000 test gerçekleştirmektedir.
Beybi Ar-Ge misyonuna uygun olarak, üretim süreçlerinde, sektöründe çok kullanılan ve insan sağlığına zararlı olan Silikon ve DMF (Dimetilformamid) gibi kimyasalları kullanmadığını, test raporları ile kanıtlamıştır.