GROHE’nin inovasyonları, sürdürülebilir su yönetimine katkı sağlıyor


Eksiksiz banyo çözümleri ve mutfak bataryalarında dünyanın önde gelen markalarından ‘GROHE’ dünyanın en kıymetli kaynağı olan suyun yönetimine ve sürdürülebilir kullanımına inovasyonları ve dijitalleşmiş akıllı ürünleriyle katkı sağlıyor. Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 22 Mart Dünya Su Günü vesilesiyle GROHE, “Kimse Geride Bırakılmayacak – Herkes için Su ve Sıhhi Tesisat” söylemiyle kitlelerin dikkatini temiz suya erişimin sadece o ülkelerin değil, dünyanın sorunu olduğuna dikkat çekti. GROHE Yönetim Kurulu’nda yer alan ve sürdürülebilirlik konusundaki operasyonlardan sorumlu İcra Direktörü Thomas Fuhr, “GROHE’nin amacı, kullanıcıların su ve enerji kaynaklarını güvenli ve sorumlu şekilde kullanmasına imkan veren ürünleri tasarlayıp üretmek. Ayrıca, sürekli olarak, operasyonlarımızın içi ve ötesinde kaynakları korumak için çaba gösteriyoruz.” dedi.
Lezzetli, filtrelenmiş ve optimum içme sıcaklığında soğutulmuş, içme suyu, orta veya sodalı suyu doğrudan mutfak bataryasından sunan GROHE Blue Home su sistemi ile dört kişilik bir aile, yılda ortalama olarak 600 plastik şişe kullanmaktan kaçınarak çevreye de fayda sağlıyor: CO2 tüketimi, şişeli suya kıyasla yaklaşık yüzde 61 oranında azaltılırken, ayrıca ortaya çıkan plastik ve ambalaj atıklarının miktarı da azalıyor.
GROHE Blue Pure filtreli bataryaları ise, BWT markası tarafından iki farklı versiyonu sunulan en son filtre teknolojisi ile doğrudan bataryadan maksimum lezzet ve güvenlik sunuyor. Ultrasafe versiyon, klor, biyosit ve haşere ilaçlarını temizleyerek su kalitesinin düşük olduğu bölgelerde normalde içilemez olan suyu güvenli hale getiriyor. GROHE Sense ve Sense Guard akıllı su güvenlik sistemi ile, GROHE, akıllı bir su güvenliği ve su yönetim sisteminin temellerini de attı. Geleceğin çığır açan inovasyonu, bir ev veya apartmanın su tüketiminin tam olarak takip edilebilmesine imkan verirken, su ve enerji fiyatları açısından müşterilerin maliyetlerini hassas bir şekilde görmesini de sağlıyor. Kıymetli bir kaynak olan suyun tam olarak kontrol edilmesini sağlıyor. Thomas Fuhr, “GROHE markası hem suyun dikkatli kullanımına önem veriyor, hem de müşterilerine dijitalleştirilmiş ürün özelliklerini uygulamak suretiyle, bu kıymetli kaynağın günlük kullanımı hakkında bilinçli kararlar alma fırsatı sunuyor.”
dedi.