Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nden akademilere destek


Türkiye’deki üniversiteleri ana paydaşı olarak görerek çok sayıda önemli iş birliğine imza atan Huawei , teknolojik ilerlemeyi sürekli kılmak ve genç yetenekleri ortaya çıkarmak için yeni bir program başlatıyor. Geleceğin teknolojisini şekillendirmek isteyen gençler için Ar-Ge merkezinin kapılarını açan şirket, Huawei Explorer programını başlatıyor.

HUAWEI Türkiye Kampus Ar-Ge Merkezi seminerleri, 5G polar kodları özelindeki çalışmalarıyla adından söz ettiren Prof. Dr. Erdal Arıkan ve Bilkent Üniversitesi’nden Dr. Orhan Arıkan’ın katılımlarıyla düzenlendi. Huawei Türkiye Ar-Ge Direktörü Merkezi Direktörü Hüseyin Hai ve Huawei Kablosuz Ürünler İş Birimi Yöneticisi Dr. Wen Tong’in de katıldığı etkinlikler, üniversite 4. sınıf Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin yüzde 98’ine ulaşılan iki farklı seminer şeklinde düzenlendi.
HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi, Yeditepe Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi gibi kurumlarla çeşitli iş birlikleri hayata geçirdi. Yeditepe Üniversitesi Kariyer Günleri, Yıldız Teknik Üniversitesi ILTEK Günleri, 9 Eylül Üniversitesi DETECH 2019, Gebze Teknik Üniversitesi GeekDay’19, ODTÜ Buluşma Günleri gibi birçok farklı etkinliğe katılarak öğrencilere destek veren Huawei Türkiye Ar-Ge merkezi, pek çok staj ve iş başvurusu da topladı.
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, Galatasaray Üniversitesi tarafından düzenlenen GSU Ödül törenine davet edildi. Yılın en iyilerinin öğrenciler tarafından oylanarak seçildiği törende, HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin kampüslere yönelik çalışmaları, geleceğin çalışanları tarafından ödüle layık görüldü.