NVIDIA, son yayınladığı sürücüsüyle oyun performansını yüzde 13 artırdı


NVIDIA, Nisan ayında GDC’de, dünyanın ilk tamamıyla ışın izleme teknolojisine sahip oyunu olan ve Vulkan oyunu Quake II’nin ışın izlemeli bir versiyonu olarak bilinen Quake II RTX’i tanıtarak gelenekçi oyuncuları sevindirmiş idi. NVIDIA bu kapsamda, son yayınladığı sürücüsüyle Strange Brigade oyunundaki performansını da yüzde 13’e kadar artırdı.
NVIDIA’nın en yeni Game Ready sürücüsü ise RAGE 2 ve Total War:; Three Kingdoms oyunları için çok güzel bir performans sunuyor. NVIDIA yeni sürücüsüyle GeForce oyuncularına Vulkan API’ını kullanan oyunlarda yeni nesil özellikler ve performans sağlama misyonunu sürdürüyor. Oyuncular yeni sürücüyle, örneğin World War Z oyununda performansı test ettiklerinde, ekran kartı ve yapılandırmaya bağlı olarak yüzde 18’e kadar performans artışı gözlemleyebiliyor.
NVIDIA’nın sürücü geliştiren ekipleri, oyunlar piyasaya sürüldükten sonra dahi Game Ready sürücülerini optimize etmeye ve ayarlamaya aralıksız devam ediyor. Bu çalışmalar, World War Z gibi popüler bir oyunda önemli performans iyileştirmeleriyle karşılığını veriyor. Tüm NVIDIA Game Ready Sürücüleri Microsoft WHQL sertifikasına sahip.