Yeni nesil yaşam alanlarına üniversite eli değecek

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) ve Aşçıoğlu Grubu arasında imzalanan protokol kapsamında üniversite, yeni nesil yaşam alanlarını sanatla buluşturacak. Firma çalışanları ve müşterileri ise anlaşma kapsamında üniversitenin kaynakları ve merkezlerinden yararlanma fırsatı bulacak.

Gayrimenkul sektöründe 50 yıllık tecrübesi ile hizmet veren Aşçıoğlu Grubu; İstanbul Kültür Üniversitesi ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında sanata ve bilime verdiği desteği gösterirken, üniversitenin sahip olduğu bilimsel ve akademik kaynaklardan, uygulama ve araştırma merkezlerinden çalışanlarının ve tüm müşterilerinin faydalanmasını sağlayacak. Aşçıoğlu Grubu’nun profesyonel rezidans ve bina yönetim hizmetleri sunduğu şirketi Se Club bünyesinde yönettiği Selenium markalı ve diğer projelerinde İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) tarafından heykel ve resim sanat dalları başta olmak üzere sanatı yaşatacak mekanlar oluşturulacak. İlgili projelerde düzenlenecek bu mekanlarda, sanat eserlerinin sergilenmesinin yanı sıra, İKÜ akademik personel ve eğitim araçları desteği sunacak ve her yaş grubuna hitap eden sanat eğitimleri ve sanat atölyeleri düzenleyecek.
-Prof. Dr. Erhan Güzel: Üniversite-sektör işbirliklerine bir
yenisini daha ekledik

Üniversite – sektör işbirliklerine bir yenisini daha eklediklerini ifade eden İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel, “Biz, ‘Kültür Anayasası’nda da belirtildiği üzere ‘estetik duyarlılık sahibi’ bir üniversiteyiz. Sanatsal faaliyetleri hem yakından takip ediyor hem de bir yaşam biçimi olarak görüp, destekliyoruz. Bu kapsamda çeşitli işbirlikleri yapıyoruz. Bugün imzaladığımız protokolle de bir yandan sanatsal yönümüzü ön plana çıkaracağız, yeni nesil yaşam alanlarına sanatsal dokunuşlar yapacak ve onları estetik olarak zenginleştireceğiz. Diğer yandan da üniversitemizin kaynaklarından ve merkezlerinden daha fazla kişinin faydalanmasını sağlayacağız. Bunlar bizim için çok değerli.” dedi.