BAU, Arkansas Heart Hospital ile ‘kalp sağlığında mükemmelliyet ortaklığı’ anlaşmasını imzaladı


Amerika’nın hasta memnuniyeti ve hasta tedavisi sonuçları acısından en önde gelen merkezlerinden birisi olan, Arkansas Kalp Hastenesi ve BAU Tıp Fakültesi arasında eğitim ve araştırma alanında iş birliği protokolü imzalandı. Programa; Kalp alanında bilimsel çalışmalar yürüten sadece ABD’de değil Japonya başta olmak üzere birçok ülkede girişimsel teknikler hakkında eğitimler veren Arkansas Kalp Hastanesi CEO’su Dr. Bruce Murphy, Arkansas Kalp Hastanesi’nde görev yapan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, BAU Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç ile bilim ve sağlık dünyasının önemli isimleri katıldı.
BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, ‘Hem öğrencilerimizin yaz aylarını orada geçirerek kalple ilgili staj yapmalarını sağlayacak hem de dünyada kalp sağlığıyla ilgili konularda hocalar arasında bir ilişki başlatılacak’ dedi.
BAU ile işbirliği yapmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Arkansas Kalp Hastanesi CEO’su Dr. Bruce Murphy ise ‘Buradayız çünkü eğitime, bilime ve farklı ülkelerdeki insanların birlikte çalışmalarına inanıyoruz. Bütün dünyada eğitim ve bilim konusunda doğru anahtarı aradım ve Türkiye’deki hastanelerde bulunan ekipmanları, buradaki sistemi hiçbir yerde görmedim diyebilirim’ dedi.