NG Kütahya Seramik Türkiye’nin ve sektörünün ‘Elmas Markası’


Türkiye İtibar Akademisi ile Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nün ortak çalışmaları sonucunda bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Ekonomiye Fayda Endeksi raporuna göre, NG Kütahya Seramik, “Türkiye’nin ve Sektörünün Elmas Markası” seçildi.

Türkiye İtibar Akademisi ile Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nün ortak çalışmaları sonucunda bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Ekonomiye Fayda Endeksi raporu yayınlandı. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nün akademik denetiminde ve raportörlüğünde saha çalışmaları tamamlanan, Türkiye örneklemi kabul edilen 26 bölge ve 72 ilde “Bilgisayar Destekli Telefon ile Arama Yöntemi” (CATI) kullanılarak yapılan araştırmada, 12 bin kişiyle yaklaşık 140 bin dakikalık telefon görüşmesi yapıldı. Kurum ve markaların kamuoyu nezdinde yönetim, ürün, hizmet ve sosyal fayda ekseninde sergiledikleri performanslarının bıraktığı izler ölçümlendi. Yapılan görüşmeler ve ölçümler sonucunda yeni nesil tasarımları, dünyanın en büyük ebatlarına sahip inovatif ürünleri, teknolojideki üstün gücüyle seramik sektörünün gelişimine yön veren NG Kütahya Seramik, “Türkiye’nin ve Sektörünün Elmas Markası” seçildi.

Erkan Güral: Yeni değerlerin izini sürmeye devam edeceğiz
Seramik sektöründe “Türkiye’nin ve Sektörünün Elmas Markası” seçilmenin gururunu yaşadıklarını vurgulayan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, şunları söyledi: “Dünyanın en büyük seramik üreticilerinden İtalya ve İspanya’ya Türk ürünlerini ihraç eden, seramiğin doğduğu topraklar olan Çin pazarında aktif bir konumda yer alan global marka olarak attığımız dev adımlarımıza her geçen gün yenilerini ekliyoruz. Sektöre ve Türkiye ekonomisine sosyal ve ekonomik bir değer sunmak bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda sahip olduğumuz üstün teknolojimiz, Ar-Ge ve inovasyondaki gücümüz, fark yaratan tasarımlarımızla kaliteli hizmet anlayışımızı bir araya getirerek sektörümüzün gelişimine yön veriyoruz. Türkiye’nin milli gücü olarak ülkemizin dünyadaki vitrinine değer kazandırıyoruz. Her attığımız adımda NG Kütahya Seramik olarak sektördeki duruşumuzu ileri seviyelere taşırken, ülkemiz adına ekonomik ve toplumsal bir katma değer yaratmak bilinciyle tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu noktada sorumluluğumuz büyük! Bizler bu sorumluluğun farkındalığıyla ülkemiz için, topraklarımız ve ekonomimiz için yeni değerlerin izini sürmeye devam edeceğiz.”

Türkiye’nin dünyadaki vitrinine adını yazdırıyor
Firma tarafından yapılan yazılı açıklamada ayrıca şunlar kaydedildi: “Türkiye İtibar Akademisi ile Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nün ortak çalışmasıyla 72 ilde 12 bin kişi üzerinde yapılan araştırma çalışmasına katılanlar, “Türkiye’nin ve Sektörün Elmas Markası” olarak NG Kütahya Seramik’i gösterdi. Seramik sektöründe “2019 İhracat Şampiyonları” listesinde, Seramik Kaplama Malzemeleri kategorisinde ilk 5’te yer alan marka, ihracattaki gücünü her geçen gün daha da yukarılara taşıyor. Sahip olduğu üstün teknolojisi, Ar-Ge ve inovasyondaki gücü, fark yaratan tasarımlarıyla kaliteli hizmet anlayışını bir araya getirerek, tıpkı bir elmas gibi değerine değer katıyor. Türkiye’nin milli gücü olarak Türkiye’nin dünyadaki vitrinine adını yazdırmayı sürdürüyor.“