‘Solar İstanbul’ kapılarını binlerce ziyaretçiye açtı


Türkiye güneş enerjisi sektörünün buluşma noktası, arge gazetesi argeTIME ve KSO Odavizyon dergisinin de medya sponsorlarından olduğu Solar İstanbul Fuarı kapılarını açtı.  Büyük ilgi gören fuarın, Türkiye’nin 100 milyar dolara yakın yeni güneş enerjisi santralleri projesi için adeta bir merkez olması bekleniyor.

Güneş enerjisi sektörünün hacmine ve ihracat ivmesine büyük katkı sağlayan Solar İstanbul’da, güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası platformlar, dernekler ile Huawei, TEHAD, Zorlu Enerji, Siemens, Vergo, Solaredge, HSAsolar, Şişecam, İstanbul Enerji, Daxler, FİMER, Efes Enerji ve Asunim başta olmak üzere önemli firmalar katılım gösterdi.

Yüzer GES, tarım GES, Yeşil Hidrojen ve depolamaya büyük ilgi

Solar İstanbul’un fuarı kadar sektöre yönelik oturumları dikkat çekiyor. Yüzer GES, tarım GES, yeşil hidrojen ve depolama konferansları kadar, Türk yatırımcılar ve yeni pazarlar da önemli oturum başlıkları arasında yer alıyor. Üç gün boyunca devam edecek toplamda 25 konferansa ev sahipliği yapan Solar İstanbul’da, hem güneş enerjisi sektörüne hem de diğer sektörler ile yeni yatırımcılara yeni bir soluk ve bakış açısı getirmesi hedeflendi. Aynı zamanda enerji depolama, elektrikli ulaşım ve dijitalleşme konusundaki son gelişmelerinde değerlendirileceği oturumlarda yerli, yabancı uzmanlar yer alıyor. Fuarda ayrıca sektörle ilgili yüzlerce inovatif ve son teknoloji ürünleri de sergileniyor.